صفحه اصلی
درمانها
مراقبتهای پس از درمان
عکس و فیلم
مقالات
پرسش و پاسخ
تماس با ما
درباره ما

کلینیک دندانپزشکی دریــــای نور

Menu

88769378 ‬- 88738644‬

86030671 - 88178610‬

| | | |
مقالات
| | |

بهترین سن برای درمان ارتودنسی

نویسنده: دکتر محمود جعفری

همانطور که می‌دانید، این روزها کودکان زودتر از هر زمانی از سیم‌های ارتدنسی استفاده می‌کنند. در یک یا دو دهه گذشته، از سیم‌های ارتدنسی صرفا برای درمان مشکلات دندانی نوجوانان استفاده می‌شد؛ اما این روند در سال‌های اخیر با تغییرات چشم‌گیری همراه بوده است. اگر به این پرسش فکر می‌کنید که فرزندتان را در چه سنی برای انجام معاینات ارتدنسی بیاورید، باید بدانید که پاسخ شما به چند عامل بستگی دارد.
اگر فرزندتان از شلوغی بیش از اندازه دندان‌های دائمی خود رنج می‌برد و یا دندان‌های دائمی‌اش زودتر از موعد در آمده‌اند، بهتر است در اسرع وقت به یک دندان‌پزشک متخصص مراجعه کنید.

سن دندانی

به استثنای علائم و نشانه‌های ذکر شده، حداقل سن لازم برای انجام معاینات ارتدنسی به یک ارزیابی اولیه از سن دندانی فرزندتان بستگی دارد و چندان به سن واقعی کودک مرتبط نیست. سن دندانی بیمار در برخی از موارد با سن واقعی او کاملا تفاوت دارد. به عنوان مثال، یک کودک هشت ساله می‌تواند سن دندانی ۱۳ ساله داشته باشد. تشخیص سن دندانی کودک بر عهده دندان‌پزشک است. یک دندان‌پزشک متخصص با انجام معاینات، توصیه‌های لازم برای رفع مشکلات ارتدنسی در حال ظهور را در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

سن پیشنهادی برای انجام معاینات اولیه ارتدنسی

انجمن رسمی ارتدنتیست‌های آمریکا معتقد است که بهترین زمان انجام معاینات اولیه ارتدنسی برای کودکان، سن ۷ تا ۹ سالگی است. در صورتی که تمام دندان‌های دائمی کودک در نیامده باشند، دندان‌پزشک با پیش بینی الگوی رشد دندان‌ها روند درمان را آغاز خواهد کرد.

آدرس

خیابان بهشتی، خیابان سرافراز، بین هشتم و دهم پلاک 38 طبقه دوم

تلفن

88769378
88738644
‫0109025‬ - 0939
کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به کلینیک دریای نور میباشد.